Wianek wielkanocny – proste DIY z produktów kupionych w Pepco.

W zeszłym roku zrobiłam swój pierwszy wianek z bombek z okazji świat Bożego Narodzenia. Byłam tak zadowolona z efektu (skromność), że w tym razem postanowiłam zrobić wianek wielkanocny. Zamierzenie było takie, żeby to był niewielki wianek, który zawieszę na drzwi wejściowe. Nauczona doświadczeniem wybrałam się do Pepco w poszukiwaniu materiałów i inspiracji. I nie zawiodłam się. Udało mi się kupić styropianową formę pod wieniec, małe jajeczka w pastelowych kolorach. Wybrałam akurat wielokolorowe, chociaż można było wybrać wersję jednokolorowe, można tez było wybrać kilka rozmiarów. Na dziale z przyborami szkolnymi udało mi się również wyszukać piórka w kolorze białym.
W domu z poprzednich diy miałam różne kolory wstążek, no i pistolet do kleju na gorąco.

wianek z jajek pepco


Jak wykonać taki wianek wielkanocny? 


Poniżej opiszę wam krok po kroku sposób wykonania i podpowiem, jak można zrobić go nie mając niektórych materiałów.

wianek z jajek pepco

1. Na początku należy zająć się naszą bazą tak, aby nie było widać styropianu. Jeśli kupicie dużo różnych jajek i zrobicie wianek „na bogato” to możecie pominąć ten krok, bo spod jajek nie będzie widać styropianu (chyba, że będą w ciemnych kolorach). Ja kupiłam dwa opakowania małych jajeczek, więc musiałam sprawić, aby widoczne części nie rzucały się za bardzo w oczy. Postanowiłam, że całą bazę oplotę pastelową, różową wstążką, którą miałam w domu. Końcówki podkleiłam klejem. Można też bazę pomalować farbą, na kolor pasujący do wybranych jajek.

2. Następnie z tej samej wstążki i przy pomocy kleju zrobiłam zawieszkę, na której będzie wisiał wianek na drzwiach.

3. Kolejnym krokiem, który następnym razem pominę było przyklejenie kilku piórek. Piórka, które kupiłam bardzo się pyliły, po chwili miałam już je w całym pokoju. Nie polecam ich. Nie były tez ładne, więc ostatecznie poprzycinałam je tak, żeby tylko lekko wystawały spoza jajek.

4. Potem zaczęłam przyklejać jajka i ….skończył mi się klej. Na zdjęciu poniżej widzicie wersję w trakcie.

wianek z jajek pepco

5. Kolejnego dnia dokupiłam klej i dokleiłam pozostałe jajka. Trochę mi jednak brakowało koloru zielonego, więc wyciągnęłam zieloną wstążeczkę i porobiłam z niej małe kokardki, które również przykleiłam w kilku miejscach. Ostatecznie jestem bardzo zadowolona z efektu i już niedługo zawiśnie na drzwiach.

wianek z jajek pepco
Tak wygląda spód wianka.

wianek z jajek pepco

A jak Wam się podoba? Zrobicie swój? Produkty są nadal dostępne w Pepco, więc może warto. Koszt takiego wianka bez wstążek i kleju to tylko 12 zł.

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram