Magiczne gąbki - zastosowanie. Mój test gąbek zawierających korund z Aliexpress.

Nie pamiętam kiedy pierwszy raz usłyszałam lub wyczytałam o magicznych gąbkach. Na pewno ta informacja zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam wypróbować "magiczne" właściwości niepozornych, białych gąbeczek. Jednak nie zdecydowałam się na zakup gąbek dostępnych stacjonarnie. Krótko mówiąc zniechęcała mnie cena. Na szczęście prawie wszystko można znaleźć na chińskich serwisach i takie gąbki zamówiłam po raz pierwszy na Aliexpress (tak jestem fanką).
Zamówiłam składający się z 30 sztuk zestaw gąbek koloru białego za niecałe 2 dolary. Starczyły mi na dość długo, w tym parę rozdałam znajomym do wypróbowania. W tym roku zamówiłam kolejną partię od tego samego sprzedawcy, więc z czystym sumieniem mogę go polecić.

Może zainteresuje CięMoje Top 10 produktów z Aliexpress

Magiczne gąbki są pianką melaminową, którą wystarczy tylko zwilżyć wodą bez dodatku detergentów. Dzięki właściwościom ściernym można przy jej pomocy usunąć trudny brud.

Do czego ja jej używam? Poniżej lista rzeczy, do której ich używałam i używam najczęściej.


Zastosowanie magicznych gąbek:


  1. Usuwanie kredek i długopisu ze ścian - trzeba tylko uważać z siłą dociskania gąbki do ściany. Dobrze jeśli farba jest odporna na zmywanie i szorowanie. W innym wypadku może malunek zejść razem z farbą, a nawet tynkiem.
  2. Czyszczenie białej gumy w trampkach i adidasach.
  3. Czyszczenie umywalki, wanny i zlewu.
  4. Czyszczenie ram okien plastikowych.
Zastosowań jest dużo więcej i pewnie mogłabym ich więcej wymienić. Ja jednak najczęściej stosuję je w ten sposób. Parę razy użyłam ich na mojej skórzanej kanapie, którą synek popisał długopisem. Udało się usunąć wszystko, jednak należy bardzo uważać, aby nie trzeć zbyt mocno i długo, bo można uszkodzić materiał. Jeśli chcecie użyć jej w jakimś miejscu, najlepiej zawsze spróbować w jakimś mniej widocznym punkcie.

Niedawno skusiłam się również na inny rodzaj gąbki, a mianowicie na gąbkę zawierającą korund, czyli tlenek glinu będący składową skały o nazwie szmergiel (stąd w tytułach aukcji nazwa emery, czyli z angielskiego szmergiel). Szmergiel jest stosowany w przemyśle jako materiał ścierny. Zamówiłam dwie gąbki z dwóch różnych ogłoszeń. Przyznam, że gdy przyszła pierwsza byłam rozbawiona jej wielkością (nie doczytałam wymiarów w ogłoszeniu, więc byłam lekko zaskoczona). Druga jest już standardowej wielkości.

magic sponge emery

Koszt pierwszej to całe 1,73, drugiej 2,17, więc różnica ceny nie jest jakaś drastyczna, a różnica w wielkości już znaczna.
Wg opisu w ogłoszeniu stosuje się je do czyszczenia rzeczy ze stali nierdzewnej, desek do krojenia i do ostrzenia noży. Mi najbardziej zależało, żeby przetestować je na garnkach, czajniku i patelniach.


Testowanie magicznych gąbek z korundem (tlenkiem glinu)


Pierwszy test dotyczył czajnika, a zwłaszcza jego dna. Na zdjęciu poniżej widać efekt zastosowania gąbek. Używałam i małej, i dużej na zmianę. Nie trzeba było zbyt mocno dociskać, żeby uzyskać efekt. Z tego testu byłam bardzo zadowolona. Czajnik jednak nie był, aż tak mocno zabrudzony, więc przyszła kolej na patelnię.

emery magiczna gąbka z tlenkiem glinu
Drugi test dotyczył patelni ze stali nierdzewnej. Co prawda patelnia już kwalifikuje się do wyrzucenia, ale postanowiłam także na niej przetestować gąbki. Z efektu również byłam zadowolona.
emery magiczna gąbka z tlenkiem glinu
Ostatni test dotyczył również patelni, ale tym razem teflonowej. Co prawda wg opisu w ogłoszeniu nie było wymienionego takiego zastosowania, ale tą patelnie też mam do wymiany, więc zaryzykowałam i spróbowałam również je wyczyścić (patelnia bierze również w teście innej gąbki - szczegóły wkrótce). Jaki był efekt? Lepszy niż się spodziewałam. Patelnia wygląda dużo lepiej, niestety gąbka w tym przypadku ścierała również powłokę.

magiczna gąbka emery
magiczna gąbka emery
magiczna gąbka emery
magiczna gąbka z korundem emery

Wadą obu gąbek jest fakt, że bardzo szybko się zużywają. Powierzchnia ścierna szybko traci swoje właściwości, więc przy większych zabrudzeniach trzeba użyć więcej niż jedną dużą gąbkę. Jeśli chodzi o komfort użytkowania, lepsza jest duża gąbka. Mała z kolei jest świetna, jeśli mamy do wyczyszczenia zakamarki.

magiczne gąbki emery

 
Podsumowując testy magicznych gąbek z korundem.

Gąbki spełniły oczekiwania. Za ich pomocą wyczyściłam rzeczy, które przeznaczyłam do testów. Gąbka jest niedroga i dzięki niej można przywrócić lepszy wygląd naszych naczyń. Czy jest niezbędna? Myślę, że nie. Jest jednak przydatna i spełnia swoją funkcję. Ja na pewno kupię jeszcze magiczne gąbki i te zwykłe, i te z korundem.


Używaliście magicznych gąbek? Jesteście zadowoleni z efektów?
Do czego je stosowaliście?Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram