Szklany spryskiwacz na domowe środki czystości.

Od dłuższego czasu próbuję ograniczyć ilość plastiku wokół mnie, a także ilość sklepowej chemii do sprzątania. Poszukiwałam szklanej butelki ze spryskiwaczem, w której mogłabym robić płyn do czyszczenia oparty na occie. Niestety nie udało mi się znaleźć szklanego spryskiwacza w rozsądnej cenie, więc używałam ponownie plastikowej butelki po płynie do mycia szyb. Udało mi się jednak dokonać super odkrycia. Jest to rozwiązanie bardzo smaczne, niedrogie (szalone 1,99), ekologiczne i prawie w duchu zero waste.
szklana butelka ze spryskiwaczem do domowych środków czystości

Jak zrobić szklany spryskiwacz do domowych środków czystości?

zero waste diy szklany spryskiwacz

1. Wystarczy kupić sok marchwiowy z miodem Vital Fresh z Biedronki i go wypić.

2. Umyć butelkę i odkleić etykiety.

3. Przekręcić z pustej butelki po np. płynie do mycia szyb plastikowy spryskiwacz.

4. Nakleić nową etykietę.

Sok znajduje się w szklanej butelce o pojemności 0,33 l.  Przypadkiem przymierzyłam do butelki po soku spryskiwacz z wykończonego właśnie płynu do czyszczenia. Okazało się, że pasują idealnie. Rozrobiłam nową porcję wody z octem w proporcji 50:50 z dodatkiem kilku kropel płynu do zmywania i przelałam ją do butelki po soku. Zakręciłam spryskiwacz i zaczęłam sprzątać.
Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że sprzątało mi się rewelacyjnie. Butelka nie jest za ciężka. Świetnie leży w dłoni. Jej pojemność jest wystarczająca. Zawsze można dorobić szybko nową porcję środka. Sprawdziłam jeszcze kilka innych spryskiwaczy i wszystkie pasowały do butelki, więc nie powinniście mieć problemu ze stworzeniem własnych. Czasami tylko rurka była za długa, ale wystarczy ją przyciąć i gotowe. Kolejnym plusem dla mnie jest fakt, że taki spryskiwacz nie zajmuje dużo miejsca.
Jeśli tak, jak ja poszukujecie szklanego spryskiwacza na domowe środki czystości, to gorąco polecam. Zwłaszcza, że sok jest pyszny, a przy okazji można też ponownie wykorzystać coś, co mamy w domu.

Etykieta na środek czystości


Dla ładniejszego wyglądu zrobiłam na szybko etykietę na butelkę, którą możecie pobrać i wykorzystać.  Jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych.

etykieta na szklany spryskiwacz


Podoba Wam się takie powtórne wykorzystanie rzeczy?
Stosujecie w swoich domach?


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram