Wycieczka do zoo w Płocku.

Wakacje są doskonałą okazją, żeby zrobić sobie wycieczkę do zoo. Razem z moimi synkami (chociaż są jeszcze stosunkowo mali) wybraliśmy się do najbliższego zoo w naszych stronach. Jest to zoo w Płocku, do którego jeździłam na wycieczki z przedszkola. Wspominam je bardzo miło. Pamiętam do dziś zwiedzanie budynku, w którym znajdują się akwaria i mój zachwyt kolorowym światem podwodnym. Tym razem też wróciliśmy zadowoleni, a mój Krzyś zachwycił się słoniami. 

Zoo w Płocku


Jedyny minus to dojazd. Być może związane to było z remontem ulicy w okolicy zoo, ale trochę musieliśmy pokręcić, popytać przechodniów, żeby w końcu zaparkować w okolicy cmentarza i dojść do głównej bramy zoo. Z racji tego, że był to środek tygodnia przy kasie nie było dużej kolejki i mogliśmy bez problemu ruszyć na wycieczkę. Na terenie zoo poruszaliśmy się zgodnie z mapką, którą otrzymaliśmy przy kasie. Poza miejscami, w których akurat był remont udało nam się zobaczyć prawie wszystkie zwierzęta. 
Cena biletu dla osoby dorosłej to tylko 22 zł, dzieci do lat 3 mogą wejść bezpłatnie, a starsze za 15 zł. Bilety można również kupić online.
Na stronie internetowej zoo można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zamieszkujących je zwierząt. Można również znaleźć informację o kosztach utrzymania \ oraz o możliwości wsparcia finansowego poprzez np. "adopcję" wybranego zwierzęcia.

A teraz czas na kilka zdjęć, które udało mi się zrobić zwierzętom. Największe rozczarowanie sprawił nam lew, który miał gdzieś pozowanie i smacznie spał odwrócony tyłem do oglądających. Na mnie największe wrażenie zrobił daniel albinos oraz jedyny w Polsce tapir malajski.

wycieczka do zoo w Płocku

Ibis czerwony

wycieczka do zoo Płock

Daniel albinos

wycieczka do zoo

Sowa śnieżna


wycieczka do zoo

Słoń indyjski


wycieczka do zoo

Pingwin toniec


wycieczka do zoo

Tygrys syberyjski


wycieczka do zoo

Żuraw mandżurski


wycieczka do zoo

Żyrafa Rothschilda

wycieczka do zoo tapir czaprakowy

Tapir malajski (czaprakowy)


tapir malajski wycieczka do zoo

Tapir malajski
A Wy kiedy byliście ostatnio w zoo? A może w Płocku?Jeśli nie, to polecam serdecznie własnie Płock ze względu na tapira :)Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram