Kuchnia. Cz. 1. Przechowywanie, organizacja, etykiety. Przyprawy.

Po dłuższej przerwie spowodowanej chorobami i innymi cudawiankami wracam do pisania i od razu zaczynam z zapowiadanym cyklem wpisów o organizacji kuchni. Dziś zgodnie z tytułem wpis o organizacji kuchni. Najpopularniejsze wpisy na blogach o prowadzeniu domu to te, w których podane są sposoby na organizację przypraw. Często dodatkiem są również etykiety do druku, które tą organizację mogą ułatwić. Ja również nie zrobię inaczej, chociaż ten zbiór etykiet nie będzie za bardzo rozbudowany. Dlaczego? Ponieważ moja organizacja przypraw, to organizacja osoby, która nie wymyśla każdego dnia innego dania, nie ma setki egzotycznych przypraw. Te najczęściej używane mam przesypane do znanych wszystkim słoiczków z IKEA, chociaż są one dostępne również w Pepco. A jak to dokładnie wygląda?

Moja organizacja przypraw


szafka nad okapem z półkami na przyprawy

Wspomniane słoiczki przechowuję w szafce z okapem. Panowie robiący meble podpowiedzieli mi, jak ją przygotować właśnie do tego celu. Plusem takiego rozwiązanie jest to, że słoiczki można poukładać i wszystkie przyprawy dostępne są w zasięgu ręki (opcja niestety tylko dla osób dość wysokich, ja mam 170 cm i sięgam spokojnie do drugiej półki, ale trzecia wymaga użycia stołeczka). Można byłoby tą szafkę wykorzystać w inny sposób, to rozwiązanie pozbawia dość dużej powierzchni przechowywania, ale dzięki takim półeczkom mam porządek, a nie kolejny składzik rzeczy wszelakich.
etykiety na słoiczki z przyprawami ikea pepco

Obecnie w użyciu mam 12 słoiczków i raczej nie odczuwam potrzeby, żeby dokupować więcej. Przyprawy rzadziej używane również mam łatwo dostępne w szufladzie. Przechowuję je w oryginalnych opakowaniach, spięte małymi klamerkami. Ułożyłam je w pojemniku na przyprawy kupionym w Pepco (widziałam takie na Allegro pojemnik na przyprawy Branq) Pojemnik sprawdzi się tylko, jeśli macie niewiele przypraw, przy większej ilości te zielone przegródki wypadają i nie spełniają swojej roli.
pojemnik na przyprawy w torebkach pepco

I na koniec sagi o przyprawach oczywiście moja wersja etykiet na słoiczki. Można je przykleić na słoiczek, jak również na wieczko (jeśli przechowujecie je w szufladzie). Etykiety przyklejam w taki sam sposób jak etykiety na słoiki z przetworami, czyli za pomocą kleju biurowego. Żeby zabezpieczyć je przed wilgocią można na nie nakleić przezroczystą taśmę klejącą.
Etykiety na przyprawy do pobrania
Etykiety na przyprawy do wypełnienia

Z linków powyżej możecie pobrać 30 gotowych etykiet z najpopularniejszymi przyprawami lub arkusz z etykietami do ręcznego uzupełnienia.

Mam nadzieję, że się Wam spodobają.

Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram