Nocna owsianka kokosowa.Szybkie i smaczne śniadanie dla zabieganych.

Przyznam, że o nocnych owsiankach słyszałam i czytałam od bardzo dawna, ale tylko kilka razy sama zdecydowałam się je zrobić. Głównym powodem był fakt, że od kilku lat nie musiałam rano spieszyć się ze śniadaniem. Postanowiłam, że od teraz będę przygotowywać sobie owsiankę wieczorem, tak aby rano mieć ją na wyciągnięcie ręki. Dlaczego? Przyznam szczerze, że zmotywowałam się po rozpoczęciu czytania e-booka "Jak zostać Panią Swojego Czasu" Oli Budzyńskiej. Co prawda został mi jeszcze rok urlopu wychowawczego, ale starszy synek rozpoczął edukacje przedszkolną, a ja wracam stopniowo do swoich prac (na razie w weekendy i może parę dyżurów w miesiącu) i chcę trochę dostosować plan dnia do obecnej sytuacji. Dodatkowo mam wielką mobilizację (znowu e-book) do zadbania o swoje zdrowia. Przeszukałam więc kilka stron z przepisami na nocne owsianki i po lekkiej modyfikacji mam swój ulubiony przepis.

Szybka i smaczna, nocna owsianka kokosowa

nocna owsianka z mlekiem kokosowym, chia, i wiórkami kokosowymi

Składniki:

pół szklanki płatków owsianych
pół puszki mleczka kokosowego
łyżka wiórków kokosowych
łyżka syropu z agawy
łyżka nasion chia

Przygotowanie nocnej owsianki:

Wieczorem wszystkie składniki mieszam w zamykanym naczyniu (u mnie słoik). Słoik zamykam i wstawiam na całą noc do lodówki. Rano wyjmuję słoik z owsianką z lodówki i podgrzewam. Czasem dodaję owoce, chociaż bez jest również bardzo smaczna. Można oczywiście jeść ją na zimno, jednak w chłodne poranki wolę wersję na ciepło.

Dzięki przygotowani wszystkiego wieczorem rano nie muszę zastanawiać się, co by tu zjeść, a moje śniadania są zdrowe i dają mi zastrzyk energii na cały poranek (zabrzmiało trochę jak spot reklamowy ha ha)

Lubicie takie owsianki? Może macie jakiś sprawdzony przepis na taką nocną owsiankę? Chętnie spróbuję nowych smaków.


Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram