MyHeritage In Color, czyli jak pokolorowałam sobie przodków.

Po dłuższej przerwie znowu wracam do tematu genealogii, którą zajmuję się, jak tylko znajdę chwile wolnego czasu. Wcześniej pisałam o tym, jak i gdzie zacząć szukać przodków. Dziś chciałabym napisać, jak szybko i z niesamowitym efektem sprawić, że nasze stare, czarno-białe zdjęcia nabiorą kolorów.

MyHeritage In Color - funkcja, która koloruje zdjęcia


O MyHeritage pisałam wcześniej jako stronie idealnej do stworzenia swojego drzewa genealogicznego.

Jak odnaleźć swoich przodków nie wychodząc z domu?Ogarnij swoje korzenie

Oprócz szeregu różnych funkcji na stronie uruchomiona została niedawno funkcja pozwalająca na zamianę czarno-białych zdjęć w kolorowe. W bezpłatnej opcji można było pokolorować tylko 10 zdjęć, ale z powodu epidemii koronawirusa serwis udostępnił funkcję bez ograniczeń do 22 kwietnia. Warto zatem skorzystać i sprawdzić, jak mogliby wyglądać nasi dziadkowie w kolorze.

Czy kolory są dobrze odwzorowane?


W przypadku starych zdjęć, których nie widzieliśmy w kolorze, prawidłowe odwzorowanie nie jest niezbędne. Co za różnica, czy sukienka będzie zielonkawa czy niebieskawa.

Pokolorowałam kilka zdjęć swoich z dzieciństwa i niektóre kolory wyszły rzeczywiście zostały odzwierciedlone prawidłowo. Inne odbiegały od rzeczywistości, ale nie na zasadzie, że coś białego stawało się czerwone.

Ile to trwa i jakie są wymagania?


Wiele też zależy od jakości zdjęć. Program koloruje i czarno-białe zdjęcia, i w sepii. Cały proces przebiega w ciągu kilkunastu sekund. Im mniejsze zdjęcie, tym szybciej. Szerokość zdjęcia nie może przekroczyć 10000 pikseli, a wysokość - 10000 pikseli.

Ja miałam wcześniej zeskanowane zdjęcia, więc po prostu wrzucałam je po kolei na stronę. Zgodnie z informacją na stronie zdjęcia można też skanować przy użyciu aplikacji mobilnej, więc jeśli nie macie skanów, to może to przyspieszy cały proces.

Na koniec przykład zdjęć pokolorowanych przeze mnie.

jak szybko pokolorować czarno-białe zdjęcie
I jeszcze jedno.
MyHeritageInColor, kolorowanie zdjęć

To jak? Kolorujecie?Chcesz dostawać powiadomienia o nowych postach?

Instagram